POPIS FILMOVA – ZAGREBDOX 2015

0
Izvor: Zagreb Dox
Izvor: Zagreb Dox

 

POPIS FILMOVA – ZAGREBDOX 2015

 

                  SLUŽBENA KONKURENCIJA / OFFICIAL COMPETITION

  1. MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION
1.Besani u New Yorku / Sleepless In New YorkChristian FreiŠvicarska92′
2.Bolji život / Something Better to ComeHanna PolakDanska, Poljska110′
3.Daleko od očiju, daleko od srca / Out of Mind, Out of Sight / Loin d’eux-mêmes, loin des autresJohn KastnerKanada88′
4.Hotel i lopta / Hotel and a Ball / Viesnīca un bumbaLaila PakalninaLatvija40′
5.Ispod leda / Sounds of the soulRobin DimetFrancuska, Rusija30′
6.Jednogodišnji najam / One Year LeaseBrian BolsterSAD11′
7.Kamčatka – lijek za mržnju / Kamchatka – The Cure for Hatred / Kamčatka – lekarstvo ot nenavistiJulia MironovaRusija44′
8.Mjesto / The Place / MiejsceJulia PopławskaPoljska15′
9.Mogućnosti su beskonačne / The Possibilities Are EndlessJames Hall, Edward LovelaceVelika Britanija82′
10.O ljudima i ratu / Of Men and War / Des hommes et de la guerreLaurent Bécue-RenardFrancuska, Švicarska142′
11.Olupina / ShipwreckMorgan KnibbeNizozemska15′
12.Pas lutalica / Stray DogDebra GranikSAD105′
13.Pelikan u pustinji / Pelican in the Desert / Pelikāns tuksnesīViesturs KairišsLatvija68′
14.Pravila igre / Rules of the Game / Les reglès du jeuClaudine Bories, Patrice ChagnardFrancuska106′
15.Rich HillTracy Droz Tragos, Andrew Droz PalermoSAD93′
16.Santa Cruz del IsloteLuke LorentzenSAD, Kolumbija20′
17.Snovolovka / DreamcatcherKim LonginottoVelika Britanija98′
18.StädtebewohnerThomas HeiseNjemačka82′
19.U prenoćištu / The OvernightersJesse MossSAD100′
20.VirungaOrlando von EinsiedelVelika Britanija104′
21.Vlak duhova / Ghost TrainJames Fleming, Kelly HuckerAustralija14′
22.Vrijeme za čaj / Tea Time / La onceMaite AlberdiČile70′
23.Vrtni ljubavnici / Garden Lovers / Eedenistä pohjoiseenVirpi SuutariFinska73′
24.WerkaPaweł ŁozińskiPoljska40′
25.Zadrži dah / Don´t Breathe / La FailleNino KirtadzeFrancuska86′

 

  1. REGIONALNA KONKURENCIJA / REGIONAL COMPETITION
1.Beskućnik / DrifterGábor HörcherMađarska, Njemačka72′
2.Besplatno / FreeVlatka VorkapićHrvatska43′
3.Bolesno / SickHrvoje MabićHrvatska85′
4.Destinacija_Serbistan / Logbook_SerbistanŽelimir ŽilnikSrbija97′
5.Dolazimo kao prijatelji / We Come as FriendsHubert SauperFrancuska, Austrija110′
6.Drugačija Mađarska – Život jednog sela, fragmenti/ Another Hungary – The Life of a Village – Fragments / Másik Magyarország – Töredékek egy falu hétköznapjaibólDénes NagyMađarska51′
7.Kainova djeca / Cain’s Children / Káin gyermekeiMarcell GerőMađarska, Francuska104′
8.Kamena rijeka / The Stone RiverGiovanni DonfrancescoItalija, Francuska88′
9.Lijepo mi je s tobom, znaš… / I Like That Super Most the BestEva KraljevićHrvatska45′
10.Posljednjih 100 / The Last 100Morana KomljenovićHrvatska36′
11.Rakijaški dnevnik / The Spirits’ DiaryDamir ČučićHrvatska77′
12.Riba ribi grize rep / Red Lorry, Yellow LorryNeven HitrecHrvatska30′
13.Rus / RussianDamir Ibrahimovic, Eldar EmrićBosna i Hercegovina61′
14.S mladenkine strane / On The Bride’s Side / Io sto con la sposaAntonio Augugliaro, Gabriele del Grande, Khaled Soliman al AassiryItalija98′
15.Stric Toni, tri budale i tajna služba / Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service / Chicho Toni, Trimata Glupaci i DsMina Mileva, Vesela KazakovaBugarska86′
16.U mraku / In The DarkGoran StankovićSrbija60′
17.U podrumu / In The Basement / Im KellerUlrich SeidlAustrija85′
18.Veruda – film o Bojanu / Veruda – A FIlm About BojanIgor BezinovićHrvatska34′

 

SLUŽBENI PROGRAM / OFFICIAL PROGRAM

  1. BIOGRAFSKI DOX / BIOGRAPHY DOX
1.Elgin ParkDanny YourdSAD10′
2.Onaj pristojni / The Decent One / Der AnständigeVanessa LapaIzrael, Austrija, Njemačka96′
3.Prognostičar / The ForecasterMarcus Vetter, Karin SteinbergerNjemačka102′
4.Rođena za let / Born to FlyCatherine GundSAD82′
5.Rustam Casanova, život umjetnika / Rustam Casanova Life of an Artist / Rustam Casanova, una Vita d’ArtistaLorenzo Cioffi, Alessandro De ToniItalija52′
6.Svaki pravi pjesnik / Every true poet / Vsaki pravi pesnikNejc Saje, Jeffrey YoungSlovenija12′
7.U potrazi za Vivian Maier / Finding Vivian MaierCharlie Siskel, John MaloofSAD83′
8.Umjetnost i obrt / Art and CraftSam Cullman, Jennifer Grausman, Mark BeckerSAD89′

 

  1. GLAZBENI GLOBUS / MUSICAL GLOBE
1.Izgubljeno Dugme / Lost ButtonRenato Tonković, Marijo Vukadin, Robert BubaloHrvatska, Bosna i Hercegovina, Austrija88′
2.Piano, piano / Piano Piano on the RoadMarco CarlucciItalija47′
3.Pod elektronskim nebom / Under the Electric SkyDan Cutforth, Jane LipsitzSAD89′
4.Prema Orašaru / Getting to the NutcrackerSerene Meshel-DillmanSAD98′
5.Pulp: film o životu, smrti i supermarketima / Pulp: a Film about Life, Death & SupermarketsFlorian HabichtVelika Britanija90′
6.Tango Ivanjske noći / Midsummer Night’s Tango / MittsommernachtstangoViviane BlumenscheinNjemačka, Argentina, Finska82′
7.TigranAdrien RivollierFrancuska52′

 

  1. HAPPY DOX
1.Analogni ljudi u digitalno doba / Analogue People in a Digital AgeKeith WalshIrska13′
2.Apotekar / The ApothecaryHelen Hood ScheerSAD18′
3.Bijesne bakice / Two Raging Grannies / Opprørske OldemødreHåvard BustnesNorveška, Danska, Italija78′
4.Brat i sestra / Brother and Sister / Frère et sœurDaniel TouatiFrancuska60′
5.Domino-efekt / Domino Effect / Domino effektElwira Niewiera, Piotr RosolowskiPoljska, Njemačka76′
6.Kradljivi socijalizam / Stealing Socialism / RiivivargadManfred VainokiviEstonija53′
7.Obnaženi narod / Naked Nation / Obnažený národFilip RemundaČeška52′
8.Režirao Tweedie / Directed by TweedieDuncan FowlesVelika Britanija17′
9.Šetač pasa / The Dogwalker / HundvaktenCaroline IngvarssonŠvedska14′
10.Na kraju rijeke / The Final StretchOscar PérezŠpanjolska58′

 

  1. KONTROVERZNI DOX / CONTROVERSIAL DOX
1.Bez uspavanke / No Lullaby / NirgendlandHelen SimonNjemačka72′
2.Danielov svijet / Daniel´s World / Danielův světVeronika LiškováČeška75′
3.Divlja svinja / Wild Boar / Wild ZwijnWillem BaptistNizozemska25′
4.Ispod nebesa / Beneath HeavenLogan MuchaAustralija6′
5.Mistična masa / Mystic Mass / Masse-MystiqueKarim B HarounLibanon, Kanada70′
6.Moj predivni, slomljeni um / My Beautiful Broken BrainSophie Robinson, Lotje SodderlandVelika Britanija86′
7.Puštam te da odeš / Letting You Go / Ik laat je gaanKim FaberNizozemska18′
8.Srpski odvjetnik / Serbian LawyerAleksandar NikolićVelika Britanija82′
9.Titovi odredi smrti / Tito’s Murder Squads – The Killing of Yugoslav Exiles in Germany / Mord in Titos Namen – geheime Killerkommandos in DeutschlandPhilipp Grüll, Frank HofmannNjemačka45′
10.UtopijaMladen ĆapinHrvatska47′

 

  1. MAJSTORI DOXA / MASTERS OF DOX
1.David Hockney (u šest minuta) / David Hockney in the now (in six minutes)Lucy WalkerSAD7′
2.Katedrale kulture / Cathedrals of CultureWim Wenders, Michael Glawogger, Michael Madsen, Robert Redford, Margreth Olin, Karim AïnouzNjemačka, Danska, Norveška, Austrija, Francuska, Japan156′
3.Klaustrum / The ClaustrumJay RosenblattSAD16′
4.Lavlja usta se otvaraju / The Lion’s Mouth OpensLucy WalkerSAD16′
5.Ljubav je sve: 100 godina ljubavi i udvaranja / Love is All: 100 Years of Love & CourtshipKim LonginottoVelika Britanija70′
6.MaidanSergei LoznitsaUkrajina, Nizozemska131′
7.Oluje se uvijek vraćaju kući / Storms Always Return HomePetar KreljaHrvatska60′
8.Ovdje sam / I Am HereLixin FanKina88′
9.Posjetitelji / VisitorsGodfrey ReggioSAD87′

 

  1. STANJE STVARI / STATE OF AFFAIRS
1.Cijena koju plaćamo / The Price We PayHarold CrooksKanada92′
2.Dan pobjede / Victory Day / Dan pobedyAlina RudnitskayaRusija29′
3.Nada na kocki / Hope on the Line / Στο ΝήμαAlexandre Papanicolaou, Emilie YannoukouFrancuska, Grčka84′
4.KillswitchAli AkbarzadehSAD73′
5.Projekt divljina / Project Wild ThingDavid BondVelika Britanija83′
6.Samo pojedi: priča o bacanju hrane / Just Eat It: A Food Waste StoryGrant BaldwinKanada75′
7.ThuleTuvaluMatthias von GuntenŠvicarska96′
8.Tim i Susan imaju iste pištolje / Tim and Susan Have Matching HandgunsJoe CallanderSAD2′
9.Trgovci sumnjom / Merchants of DoubtRobert KennerSAD96′

 

  1. TEEN DOX
1.Djevojka na putu / MaidentripJillian SchlesingerSAD82′
2.Idin dnevnik / Ida’s Diary / Ida’s dagbokAugust Baugstø HanssenNorveška, Finska, Velika Britanija64′
3.Nisam za cure / Straight with You / Niet op meisjesDaan BolNizozemska19′
4.Majka je Bog / Mother Is God / Mamma är GudMaria BäckDanska30′
5.Nedjeljni ručak / Sunday Lunch / Vasárnapi ebédDorottya ZurbóMađarska21′
6.Negdje nigdje / Nowhere PlaceSusanne OpstalNizozemska, Njemačka27′
7.Ovo je moja zemlja / This is My LandTamara ErdeFrancuska93′
8.Santra i drveće koje priča / Santra and the Talking Trees / Santra ja puhuvat puutMiia TervoFinska27′
9.Smjernice / Guidelines / La marche à suivreJean-François CaissyKanada76′
10.Tko je, dovraga, Jett Rebel / Who the Fuck is Jett RebelLinda HakeboomNizozemska57′
11.Veliki. Crni. Oblak se spušta / Long. Black. Cloud Is Coming Down. / Dlinnoe.Černoe.Oblako opuskaetsja.Alexandra LikhachevaRusija58′

 

  1. ADU DOX
1.Djeca boga Bacchusa / Children of BacchusNadia GerasHrvatska, 1988.19′
2.Do posljednjeg daha / BreathlessVinko GrubišićHrvatska, 1989.24′
3.Povratak vlaka / Here Comes The TrainIgor HusakHrvatska, 2015.15′

 

  1. FACTUMENTARCI / FACTUMENTARIES
1.Djeca tranzicije / Children of TransitionMatija VukšićHrvatska, 2014.81′
2.Goli / Naked IslandTiha K. GudacHrvatska, 2014.75′
3.Limb / LimboDavor KanjirHrvatska, 2015.40′
4.Prolaz za Stellu / Passage for StellaLjiljana ŠišmanovićHrvatska, 2014.40′

 

RETROSPEKTIVE / RETROSPECTIVES

  1. RETROSPEKTIVA HRVATSKIH GLAZBENIH DOKUMENTARACA / RETROSPECTIVE OF CROATIAN MUSICAL DOCUMENTARIES

 

1.Backstage Pass – Bambi MolestersRadoslav Jovanov GonzoHrvatska, 2003.60′
2.Bože čuvaj Le ZborDalija Pintarić, Lora ŠuljićHrvatska, 2009.30′
3.BudnicaPetar KreljaHrvatska, 1970.10′
4.Druga strana rock’n’rollaSilvio MirošničenkoHrvatska, 2011.30′
5.Earl Jones je bija u pravuMatko PetrićHrvatska, 2012.50′
6.Hrvatska rapsodijaMaksim Mrvica, Bruna BajićHrvatska, 2012.57′
7.Kako smo ušli u Europu: slučaj SexAInes PletikosHrvatska, 2012.70′
8.Kries 50:50Marko DimićHrvatska, 2012.27′
9.Mariška bandPetar KreljaHrvatska, 1986.28′
10.Mur-burNikola BabićHrvatska, 1969.10′
11.Orbanici UnpluggedIgor MirkovićHrvatska, 1999.48′
12.PunčkeFilip Meštrović, Marinko MarinkićHrvatska, 2013.25′
13.Sudar u dvorcuArsen OremovićHrvatska, 2014.36′
14.The CinkušiLjiljana ŠišmanovićHrvatska, 2009.27′
15.U vatri genijaTihana KopsaHrvatska, 2009.33′
16.Kust un Bareč (Život u barakama)Željka KovačevićHrvatska, 2013.27′

 

  1. AUTORSKA VEČER VINKA BREŠANA / AUTHOR’S NIGHT – VINKO BREŠAN
1.Dan nezavisnosti Radija 101 / Radio 101’s Independence DayVinko BrešanHrvatska, 2007.113′
2.Hodnik / The CorridorVinko BrešanHrvatska, 1994.17′
3.Naša burza / Our Stock ExchangeVinko BrešanHrvatska, 1987.15′

 

POSEBNI PROGRAM / SPECIAL PROGRAMMES

  1. BLISTOK / MIDDLE EAST
1.Doživotni zatvor / Life SentencesNurit Kedar, Yaron ShaniIzrael96′
2.Iranci / Iranian / IranienMehran TamadonFrancuska, Švicarska105′
3.Point and ShootMarshall CurrySAD83′
4.Ratnici sa sjevera / Warriors From the North / Krigerne fra nordSøren Steen Jespersen, Nasib FarahDanska, Somalija59′
5.Smiješi se i svijet će ti uzvratiti / Smile, and the World Will Smile Back / Im Tekhayekh, Ha’Olam Yekhayekh Elekhaobitelj al-Haddad, Ehab Tarabieh, Yoav GrossIzrael, Palestina21′
6.Srebrna voda, autoportret Sirije / Silvered Water, Syria Self-portrait / Ma’a al-FiddaOssama Mohammed, Wiam Simav BedirxanSirija, Francuska92′
7.Svečanost i dužnost / Fest of DutyFirouzeh KhosrovaniIran60′
8.IS-ove žrtve / Victims of ISHogir HiroriŠvedska38′

 

  1. TRILER DOX / THRILLER DOX
1.Dostava oružja / The Arms Drop / VåbensmuglingenAndreas KoefoedDanska, Švedska94′
2.Hitan poziv / Emergency Call – A Murder Mystery / Ulvilan murhamysteeriPekka LehtoFinska, Njemačka83′
3.Posljednji dani Petera Bergmanna / The Last Days of Peter BergmannCiaran CassidyIrska19′
4.Priče o Razjarenom spavaču / Tales of the Grim SleeperNick BroomfieldSAD, Velika Britanija105′
5.Zeleni princ / The Green PrinceNadav SchirmanNjemačka, Izrael, SAD, Velika Britanija101′

 

 

Podijeli