POPIS FILMOVA – ZAGREBDOX 2015

0
Izvor: Zagreb Dox
Izvor: Zagreb Dox

 

POPIS FILMOVA – ZAGREBDOX 2015

 

                  SLUŽBENA KONKURENCIJA / OFFICIAL COMPETITION

  1. MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION
1. Besani u New Yorku / Sleepless In New York Christian Frei Švicarska 92′
2. Bolji život / Something Better to Come Hanna Polak Danska, Poljska 110′
3. Daleko od očiju, daleko od srca / Out of Mind, Out of Sight / Loin d’eux-mêmes, loin des autres John Kastner Kanada 88′
4. Hotel i lopta / Hotel and a Ball / Viesnīca un bumba Laila Pakalnina Latvija 40′
5. Ispod leda / Sounds of the soul Robin Dimet Francuska, Rusija 30′
6. Jednogodišnji najam / One Year Lease Brian Bolster SAD 11′
7. Kamčatka – lijek za mržnju / Kamchatka – The Cure for Hatred / Kamčatka – lekarstvo ot nenavisti Julia Mironova Rusija 44′
8. Mjesto / The Place / Miejsce Julia Popławska Poljska 15′
9. Mogućnosti su beskonačne / The Possibilities Are Endless James Hall, Edward Lovelace Velika Britanija 82′
10. O ljudima i ratu / Of Men and War / Des hommes et de la guerre Laurent Bécue-Renard Francuska, Švicarska 142′
11. Olupina / Shipwreck Morgan Knibbe Nizozemska 15′
12. Pas lutalica / Stray Dog Debra Granik SAD 105′
13. Pelikan u pustinji / Pelican in the Desert / Pelikāns tuksnesī Viesturs Kairišs Latvija 68′
14. Pravila igre / Rules of the Game / Les reglès du jeu Claudine Bories, Patrice Chagnard Francuska 106′
15. Rich Hill Tracy Droz Tragos, Andrew Droz Palermo SAD 93′
16. Santa Cruz del Islote Luke Lorentzen SAD, Kolumbija 20′
17. Snovolovka / Dreamcatcher Kim Longinotto Velika Britanija 98′
18. Städtebewohner Thomas Heise Njemačka 82′
19. U prenoćištu / The Overnighters Jesse Moss SAD 100′
20. Virunga Orlando von Einsiedel Velika Britanija 104′
21. Vlak duhova / Ghost Train James Fleming, Kelly Hucker Australija 14′
22. Vrijeme za čaj / Tea Time / La once Maite Alberdi Čile 70′
23. Vrtni ljubavnici / Garden Lovers / Eedenistä pohjoiseen Virpi Suutari Finska 73′
24. Werka Paweł Łoziński Poljska 40′
25. Zadrži dah / Don´t Breathe / La Faille Nino Kirtadze Francuska 86′

 

  1. REGIONALNA KONKURENCIJA / REGIONAL COMPETITION
1. Beskućnik / Drifter Gábor Hörcher Mađarska, Njemačka 72′
2. Besplatno / Free Vlatka Vorkapić Hrvatska 43′
3. Bolesno / Sick Hrvoje Mabić Hrvatska 85′
4. Destinacija_Serbistan / Logbook_Serbistan Želimir Žilnik Srbija 97′
5. Dolazimo kao prijatelji / We Come as Friends Hubert Sauper Francuska, Austrija 110′
6. Drugačija Mađarska – Život jednog sela, fragmenti/ Another Hungary – The Life of a Village – Fragments / Másik Magyarország – Töredékek egy falu hétköznapjaiból Dénes Nagy Mađarska 51′
7. Kainova djeca / Cain’s Children / Káin gyermekei Marcell Gerő Mađarska, Francuska 104′
8. Kamena rijeka / The Stone River Giovanni Donfrancesco Italija, Francuska 88′
9. Lijepo mi je s tobom, znaš… / I Like That Super Most the Best Eva Kraljević Hrvatska 45′
10. Posljednjih 100 / The Last 100 Morana Komljenović Hrvatska 36′
11. Rakijaški dnevnik / The Spirits’ Diary Damir Čučić Hrvatska 77′
12. Riba ribi grize rep / Red Lorry, Yellow Lorry Neven Hitrec Hrvatska 30′
13. Rus / Russian Damir Ibrahimovic, Eldar Emrić Bosna i Hercegovina 61′
14. S mladenkine strane / On The Bride’s Side / Io sto con la sposa Antonio Augugliaro, Gabriele del Grande, Khaled Soliman al Aassiry Italija 98′
15. Stric Toni, tri budale i tajna služba / Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service / Chicho Toni, Trimata Glupaci i Ds Mina Mileva, Vesela Kazakova Bugarska 86′
16. U mraku / In The Dark Goran Stanković Srbija 60′
17. U podrumu / In The Basement / Im Keller Ulrich Seidl Austrija 85′
18. Veruda – film o Bojanu / Veruda – A FIlm About Bojan Igor Bezinović Hrvatska 34′

 

SLUŽBENI PROGRAM / OFFICIAL PROGRAM

  1. BIOGRAFSKI DOX / BIOGRAPHY DOX
1. Elgin Park Danny Yourd SAD 10′
2. Onaj pristojni / The Decent One / Der Anständige Vanessa Lapa Izrael, Austrija, Njemačka 96′
3. Prognostičar / The Forecaster Marcus Vetter, Karin Steinberger Njemačka 102′
4. Rođena za let / Born to Fly Catherine Gund SAD 82′
5. Rustam Casanova, život umjetnika / Rustam Casanova Life of an Artist / Rustam Casanova, una Vita d’Artista Lorenzo Cioffi, Alessandro De Toni Italija 52′
6. Svaki pravi pjesnik / Every true poet / Vsaki pravi pesnik Nejc Saje, Jeffrey Young Slovenija 12′
7. U potrazi za Vivian Maier / Finding Vivian Maier Charlie Siskel, John Maloof SAD 83′
8. Umjetnost i obrt / Art and Craft Sam Cullman, Jennifer Grausman, Mark Becker SAD 89′

 

  1. GLAZBENI GLOBUS / MUSICAL GLOBE
1. Izgubljeno Dugme / Lost Button Renato Tonković, Marijo Vukadin, Robert Bubalo Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Austrija 88′
2. Piano, piano / Piano Piano on the Road Marco Carlucci Italija 47′
3. Pod elektronskim nebom / Under the Electric Sky Dan Cutforth, Jane Lipsitz SAD 89′
4. Prema Orašaru / Getting to the Nutcracker Serene Meshel-Dillman SAD 98′
5. Pulp: film o životu, smrti i supermarketima / Pulp: a Film about Life, Death & Supermarkets Florian Habicht Velika Britanija 90′
6. Tango Ivanjske noći / Midsummer Night’s Tango / Mittsommernachtstango Viviane Blumenschein Njemačka, Argentina, Finska 82′
7. Tigran Adrien Rivollier Francuska 52′

 

  1. HAPPY DOX
1. Analogni ljudi u digitalno doba / Analogue People in a Digital Age Keith Walsh Irska 13′
2. Apotekar / The Apothecary Helen Hood Scheer SAD 18′
3. Bijesne bakice / Two Raging Grannies / Opprørske Oldemødre Håvard Bustnes Norveška, Danska, Italija 78′
4. Brat i sestra / Brother and Sister / Frère et sœur Daniel Touati Francuska 60′
5. Domino-efekt / Domino Effect / Domino effekt Elwira Niewiera, Piotr Rosolowski Poljska, Njemačka 76′
6. Kradljivi socijalizam / Stealing Socialism / Riivivargad Manfred Vainokivi Estonija 53′
7. Obnaženi narod / Naked Nation / Obnažený národ Filip Remunda Češka 52′
8. Režirao Tweedie / Directed by Tweedie Duncan Fowles Velika Britanija 17′
9. Šetač pasa / The Dogwalker / Hundvakten Caroline Ingvarsson Švedska 14′
10. Na kraju rijeke / The Final Stretch Oscar Pérez Španjolska 58′

 

  1. KONTROVERZNI DOX / CONTROVERSIAL DOX
1. Bez uspavanke / No Lullaby / Nirgendland Helen Simon Njemačka 72′
2. Danielov svijet / Daniel´s World / Danielův svět Veronika Lišková Češka 75′
3. Divlja svinja / Wild Boar / Wild Zwijn Willem Baptist Nizozemska 25′
4. Ispod nebesa / Beneath Heaven Logan Mucha Australija 6′
5. Mistična masa / Mystic Mass / Masse-Mystique Karim B Haroun Libanon, Kanada 70′
6. Moj predivni, slomljeni um / My Beautiful Broken Brain Sophie Robinson, Lotje Sodderland Velika Britanija 86′
7. Puštam te da odeš / Letting You Go / Ik laat je gaan Kim Faber Nizozemska 18′
8. Srpski odvjetnik / Serbian Lawyer Aleksandar Nikolić Velika Britanija 82′
9. Titovi odredi smrti / Tito’s Murder Squads – The Killing of Yugoslav Exiles in Germany / Mord in Titos Namen – geheime Killerkommandos in Deutschland Philipp Grüll, Frank Hofmann Njemačka 45′
10. Utopija Mladen Ćapin Hrvatska 47′

 

  1. MAJSTORI DOXA / MASTERS OF DOX
1. David Hockney (u šest minuta) / David Hockney in the now (in six minutes) Lucy Walker SAD 7′
2. Katedrale kulture / Cathedrals of Culture Wim Wenders, Michael Glawogger, Michael Madsen, Robert Redford, Margreth Olin, Karim Aïnouz Njemačka, Danska, Norveška, Austrija, Francuska, Japan 156′
3. Klaustrum / The Claustrum Jay Rosenblatt SAD 16′
4. Lavlja usta se otvaraju / The Lion’s Mouth Opens Lucy Walker SAD 16′
5. Ljubav je sve: 100 godina ljubavi i udvaranja / Love is All: 100 Years of Love & Courtship Kim Longinotto Velika Britanija 70′
6. Maidan Sergei Loznitsa Ukrajina, Nizozemska 131′
7. Oluje se uvijek vraćaju kući / Storms Always Return Home Petar Krelja Hrvatska 60′
8. Ovdje sam / I Am Here Lixin Fan Kina 88′
9. Posjetitelji / Visitors Godfrey Reggio SAD 87′

 

  1. STANJE STVARI / STATE OF AFFAIRS
1. Cijena koju plaćamo / The Price We Pay Harold Crooks Kanada 92′
2. Dan pobjede / Victory Day / Dan pobedy Alina Rudnitskaya Rusija 29′
3. Nada na kocki / Hope on the Line / Στο Νήμα Alexandre Papanicolaou, Emilie Yannoukou Francuska, Grčka 84′
4. Killswitch Ali Akbarzadeh SAD 73′
5. Projekt divljina / Project Wild Thing David Bond Velika Britanija 83′
6. Samo pojedi: priča o bacanju hrane / Just Eat It: A Food Waste Story Grant Baldwin Kanada 75′
7. ThuleTuvalu Matthias von Gunten Švicarska 96′
8. Tim i Susan imaju iste pištolje / Tim and Susan Have Matching Handguns Joe Callander SAD 2′
9. Trgovci sumnjom / Merchants of Doubt Robert Kenner SAD 96′

 

  1. TEEN DOX
1. Djevojka na putu / Maidentrip Jillian Schlesinger SAD 82′
2. Idin dnevnik / Ida’s Diary / Ida’s dagbok August Baugstø Hanssen Norveška, Finska, Velika Britanija 64′
3. Nisam za cure / Straight with You / Niet op meisjes Daan Bol Nizozemska 19′
4. Majka je Bog / Mother Is God / Mamma är Gud Maria Bäck Danska 30′
5. Nedjeljni ručak / Sunday Lunch / Vasárnapi ebéd Dorottya Zurbó Mađarska 21′
6. Negdje nigdje / Nowhere Place Susanne Opstal Nizozemska, Njemačka 27′
7. Ovo je moja zemlja / This is My Land Tamara Erde Francuska 93′
8. Santra i drveće koje priča / Santra and the Talking Trees / Santra ja puhuvat puut Miia Tervo Finska 27′
9. Smjernice / Guidelines / La marche à suivre Jean-François Caissy Kanada 76′
10. Tko je, dovraga, Jett Rebel / Who the Fuck is Jett Rebel Linda Hakeboom Nizozemska 57′
11. Veliki. Crni. Oblak se spušta / Long. Black. Cloud Is Coming Down. / Dlinnoe.Černoe.Oblako opuskaetsja. Alexandra Likhacheva Rusija 58′

 

  1. ADU DOX
1. Djeca boga Bacchusa / Children of Bacchus Nadia Geras Hrvatska, 1988. 19′
2. Do posljednjeg daha / Breathless Vinko Grubišić Hrvatska, 1989. 24′
3. Povratak vlaka / Here Comes The Train Igor Husak Hrvatska, 2015. 15′

 

  1. FACTUMENTARCI / FACTUMENTARIES
1. Djeca tranzicije / Children of Transition Matija Vukšić Hrvatska, 2014. 81′
2. Goli / Naked Island Tiha K. Gudac Hrvatska, 2014. 75′
3. Limb / Limbo Davor Kanjir Hrvatska, 2015. 40′
4. Prolaz za Stellu / Passage for Stella Ljiljana Šišmanović Hrvatska, 2014. 40′

 

RETROSPEKTIVE / RETROSPECTIVES

  1. RETROSPEKTIVA HRVATSKIH GLAZBENIH DOKUMENTARACA / RETROSPECTIVE OF CROATIAN MUSICAL DOCUMENTARIES

 

1. Backstage Pass – Bambi Molesters Radoslav Jovanov Gonzo Hrvatska, 2003. 60′
2. Bože čuvaj Le Zbor Dalija Pintarić, Lora Šuljić Hrvatska, 2009. 30′
3. Budnica Petar Krelja Hrvatska, 1970. 10′
4. Druga strana rock’n’rolla Silvio Mirošničenko Hrvatska, 2011. 30′
5. Earl Jones je bija u pravu Matko Petrić Hrvatska, 2012. 50′
6. Hrvatska rapsodija Maksim Mrvica, Bruna Bajić Hrvatska, 2012. 57′
7. Kako smo ušli u Europu: slučaj SexA Ines Pletikos Hrvatska, 2012. 70′
8. Kries 50:50 Marko Dimić Hrvatska, 2012. 27′
9. Mariška band Petar Krelja Hrvatska, 1986. 28′
10. Mur-bur Nikola Babić Hrvatska, 1969. 10′
11. Orbanici Unplugged Igor Mirković Hrvatska, 1999. 48′
12. Punčke Filip Meštrović, Marinko Marinkić Hrvatska, 2013. 25′
13. Sudar u dvorcu Arsen Oremović Hrvatska, 2014. 36′
14. The Cinkuši Ljiljana Šišmanović Hrvatska, 2009. 27′
15. U vatri genija Tihana Kopsa Hrvatska, 2009. 33′
16. Kust un Bareč (Život u barakama) Željka Kovačević Hrvatska, 2013. 27′

 

  1. AUTORSKA VEČER VINKA BREŠANA / AUTHOR’S NIGHT – VINKO BREŠAN
1. Dan nezavisnosti Radija 101 / Radio 101’s Independence Day Vinko Brešan Hrvatska, 2007. 113′
2. Hodnik / The Corridor Vinko Brešan Hrvatska, 1994. 17′
3. Naša burza / Our Stock Exchange Vinko Brešan Hrvatska, 1987. 15′

 

POSEBNI PROGRAM / SPECIAL PROGRAMMES

  1. BLISTOK / MIDDLE EAST
1. Doživotni zatvor / Life Sentences Nurit Kedar, Yaron Shani Izrael 96′
2. Iranci / Iranian / Iranien Mehran Tamadon Francuska, Švicarska 105′
3. Point and Shoot Marshall Curry SAD 83′
4. Ratnici sa sjevera / Warriors From the North / Krigerne fra nord Søren Steen Jespersen, Nasib Farah Danska, Somalija 59′
5. Smiješi se i svijet će ti uzvratiti / Smile, and the World Will Smile Back / Im Tekhayekh, Ha’Olam Yekhayekh Elekha obitelj al-Haddad, Ehab Tarabieh, Yoav Gross Izrael, Palestina 21′
6. Srebrna voda, autoportret Sirije / Silvered Water, Syria Self-portrait / Ma’a al-Fidda Ossama Mohammed, Wiam Simav Bedirxan Sirija, Francuska 92′
7. Svečanost i dužnost / Fest of Duty Firouzeh Khosrovani Iran 60′
8. IS-ove žrtve / Victims of IS Hogir Hirori Švedska 38′

 

  1. TRILER DOX / THRILLER DOX
1. Dostava oružja / The Arms Drop / Våbensmuglingen Andreas Koefoed Danska, Švedska 94′
2. Hitan poziv / Emergency Call – A Murder Mystery / Ulvilan murhamysteeri Pekka Lehto Finska, Njemačka 83′
3. Posljednji dani Petera Bergmanna / The Last Days of Peter Bergmann Ciaran Cassidy Irska 19′
4. Priče o Razjarenom spavaču / Tales of the Grim Sleeper Nick Broomfield SAD, Velika Britanija 105′
5. Zeleni princ / The Green Prince Nadav Schirman Njemačka, Izrael, SAD, Velika Britanija 101′

 

 

Podijeli